Tenisové míče pro každou příležitost
Zboží
Tenis, sport pocházející z konce dvacátého století z Anglie (konkrétně Londýn) je nesporně fyzicky velmi náročná hra. V dnešní době si však můžeme pomoci a částečně ulevit všemožným vybavením, které je uzpůsobeno přímo pro naši hru. Zřejmě Vás jako první napadá tenisová raketa, která je složena z držadla, hlavy a rámu, přičemž se jednotlivé části dají upravovat jak speciálně pro profesionály tak i ergonomicky pro rekreační sportovce.
Druhou nejdůležitější složkou jsou hned tenisové míčky. Jejich škála činí obrovské množství s výběrem od míčů pro malé děti až pro profesionály. Základem každého míče je gumová duše obalená meltonem (tj. tkanina) a nahuštěná vzduchem případně pórovitou hmotou (míčky značky Tretorn). Aby splňoval kritéria sportu, musí mít průměr v rozmezí 6,35 – 6,67 cm, jeho hmotnost musí být 56,7 – 58,5 g. Z fyzikálního hlediska je tolerance zadní deformace 0,89 – 1,08 cm a přední deformace 0,56 – 0,74 cm.
Jak již bylo zmíněno, škála míčků na tenisje velice široká. Jestliže vybíráme míček pro děti, bude dobré zvolit značku Babolat, která vytváří míčky pěnové, což zajišťuje zpomalení míčku o 75% a tím se dětem dostává prostor pro výuku hry. Pro zkušenější děti se nabízí míčky této značky Babolat Gold Championship, které jsou již schválené Mezinárodní tenisovou federací IFT. Na trhu se však vyskytují také například značky Dunlop, které nesmí chybět na grandslamu Melbourne, díky své odolnosti a dlouhé trvanlivosti (díky technologii HD Core, kterou se vyrábí pryžové jádro). Již zmíněné míčky značky Tretorn s pórovitou hmotou mají, co se týče jádra, přírodní gumu, těsnící membrány a plstě. Jsou tak vhodné jak pro závodění, tak pro rekreaci. Nakonec nejznámějšími míčky jsou značky Wilson. Zajisté je najdeme na grandslamovém turnaji US Open. Výhodou je, že jsou, narozdíl od ostatních míčků, uzpůsobeny pro antukové povrchy (díky odolnosti proti vlhkosti a sběru nečistot z povrchu).