Černou?
NezařazenéO tom, jaký má klasická černá káva účinek na náš organizmus, rozhoduje načasování její konzumace, kvalita kávových zrn a způsob její přípravy.Káva, která je namletá dlouhodobě dopředu, bývá často postižena pesticidy a je nekvalitní. Řešením je nakupovat kvalitní, organicky pěstovanou kávu a její zrna namlít těsně před konzumací. Káva působí diureticky a proto je vhodné ji doplnit sklenicí vody. Kofein, obsažený v kávě, patří mezi nejužívanější stimulanty. Potlačuje únavu, zlepšuje koncentraci, zvyšuje bdělost. Proto si první šálek kávy tak rádi dáváme hned ráno, ke snídani. Startujeme s ní den jak mentálně, tak fyzicky.
Nebo zelenou?
Stejně jako káva černá, tak si zelená káva zachovává svůj podíl kofeinu,který prokazatelně pomáhá při spalování tuků a tlumí chuť k jídlu. Díky tomu, že zelená káva neprojde pražením, obsahuje dokonce více kofeinu než káva černá. Rovněž působí jako antioxidant, zlepšuje činnost mozku a snižuje krevní tlak.
Pomletá zelená káva se v šálku zalije horkou vodou. Vznikne tak nápoj, který svou chutí připomíná spíše zelený čaj. Ale nebojte se – chuť kávy tam je také. Mnozí milovníci černé kávy už objevili její nezaměnitelné aroma a její zvláštní vůni.A nahrazují ranní šálek kávy černé za zelenou. Mnohé studie potvrzují, že účinky zelené kávy na lidský organizmus jsou blahodárné.
Působí jako spolehlivý a bezpečný prostředek k redukci hmotnosti a očistě vnitřních tělesných orgánů. Za předpokladu, že je dodržen dostatečný příjem tekutin. Protože i zelená káva organizmus odvodňuje. Pravidelným pití zelené kávy se zlepšuje stav oběhové soustavy, srdce, slinivky, jater či ledvin. Pomáhá rovněž při prevenci kardiovaskulárních chorob, omezuje vznik cukrovky či mírní její průběh. Některé studie uvádí pozitivní vliv na výskyt žlučových kamenů. Nebo celulitidy.